Jadwiga i Zygmunt Szymańscy

Jadwiga i Zygmunt Szymańscy

Wybrałam się do państwa Szymańskich przerywając im popołudniową drzemkę.
Wcześniej uprzedziłam, że ich odwiedzę, więc zgodzili się na rozmowę.
Pan Zygmunt “dyplomatycznie” wycofał się do drugiego pokoju dając żonie wolną rękę. Zaczęłyśmy rozmowę o wszystkim i o niczym i pomału zeszłyśmy na rozmowę o tym, skąd wzięli się w Łebie.

Jadwiga Szymańska z domu Prawicka urodziła się w miejscowości Łuck 27.02.1943 roku. Jej rodzice Zofia i Franciszek Prawiccy wychowali cztery córki. Tata był zawodowym wojskowym, więc często zmieniali miejsce zamieszkania.
Na przełomie lat 1946-1947 rodzina Prawickich zamieszkała w Łebie. Pierwsze ich mieszkanie było przy ulicy Bieruta (obecnie 11 Listopada) nad państwem Okenczyc.
Los tak chciał, że właśnie w Łebie pani Jadwiga zapoznała się ze swoim Zygmuntem.

Pan Zygmunt urodził się w miejscowości Parzno 24.10.1941 roku. Cichy i spokojny zjednał sobie Jadzię i w 1962 roku zostali małżeństwem. Wychowali trójkę dzieci: Elę, Krysię i Andrzeja. Pan Zygmunt pracował trochę w melioracji, a następnie w “Rybmorze”.

Pani Jadzia pracowała w sklepach geesowskich, a potem prowadziła swój własny sklepik.

Teraz oboje są na zasłużonych emeryturach. Każde z nich ma swoje problemy zdrowotne. Bardzo się cieszą z prawnuczka, który niedawno przyszedł na świat. Swoje życie określają jako udane i szczęśliwe.

Państwo Szymańscy przeżyli razem 54 lata. Jest to dowód na dobre wzajemne relacje. Pani Jadzia powiedziała mi, że gdyby jeszcze raz miała wybierać, wybrałaby tego samego mężczyznę. Związani z sobą na dobre i na złe, związani z Panem Bogiem, w niedzielę idą razem na “swoją” mszę, aby czerpać siły i prosić o potrzebne łaski na dalsze lata dla siebie i swoich bliskich.

Życzymy im wszystkiego, co najlepsze: zdrowia, potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze wspólne lata.

A na nadchodzące święta Bożego Narodzenia życzę wszystkim czytelnikom i sobie również, aby nasze domy w ten radosny czas wypełniały miłość, szczęście i pokój. Niech też Nowy Rok zaowocuje życzliwością dla bliźnich, wsparciem od ludzi oraz wszelką pomyślnością.

Radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich!