Jarosz Marianna i Franciszek

Marianna Jarosz urodziła się w 1920 roku w Wysokim (powiat Krasnystaw, woj. lubelskie), a Franciszek Jarosz urodził się w 1916 roku również w Wysokim (powiat Krasnystaw, woj. lubelskie).

W 1936 roku zawarli związek małżeński. Franciszek został powołany do wojska w Lublinie. W czasie wojny oboje zostali wywiezieni do Niemiec na przymusowe roboty.

W 1943 roku Marianna urodziła syna i wróciła z dzieckiem do Polski. Za nią na wymianę pojechała siostra Janina Podolak. Mąż Franciszek pozostał na robotach. Powrócił do domu po wojnie, do Wysokiego. Stamtąd rodzina Jarosz przyjechała na gospodarstwo rolne do Szczenurzy (powiat Lębork), a następnie przeprowadziła się do Łeby. W Łebie państwo Jarosz zamieszkali przy ulicy Powstańców Warszawy, a później przy Pocztowej. Następnie wyprowadzili się z Łeby do Natalina (woj. lubelskie). Tam prowadzili gospodarstwo rolne. Po trzech latach ponownie wrócili do Łeby i zamieszkali przy ulicy Świerczewskiego (dziś Nowęcińska). Wychowali czwórkę dzieci.  Franciszek Jarosz pracował do emerytury w Spółdzielni X-lecia PRL w Łebie ( później ”Rybmorze”). Zmarł w 1987 roku w wieku 71 lat w Łebie.

Marianna Jarosz zajmowała się domem, prowadziła hodowlę lisów, uprawiała działkę, hodowała krowę i drób – jak większość rodzin w Łebie. Zmarła w Łebie w 1994 roku, mając 74 lata.