Rodzina Wawrów

Marianna Wawer z domu Kusznieruk urodziła się w 1914 roku w Żukach, powiat Biała Podlaska. Stamtąd rodzina przeprowadziła się do miejscowości Władysławów, 2 kilometry od Żukowa. Mama miała czterech braci

Bolesław Wawer urodził się w 1914 roku w Pilawie pod Warszawą. Miał dwóch braci i dwie siostry. W 1921 roku rodzina ojca opuściła Pilawę i przeprowadziła się do Władysławowa pod Żukowem.

W 1935 roku pobrali się, a w 1957 roku razem z dziećmi: Sabiną, Genowefą, Tadeuszem i Stanisławem wyjechali na Kujawy do Zakrzewa.

Jako pierwszy do Łeby przyjechał mój brat Tadeusz. To był rok 1962. Tutaj ożenił się i zamieszkał z żoną w domu przy ulicy Kościuszki. W latach 80. wyjechał z rodziną na stałe do Niemiec. Siostra Sabina pozostała w Zakrzewie, a w 1965 roku do Łeby przyjechałam ja wraz ze swoim mężem Henrykiem.

Jako ostatni do Łeby przyjechali w 1967 roku rodzice i brat Stanisław. Rodzina nasza zamieszkała w domu przy ulicy Kościuszki. Rodzice aż do emerytury prowadzili gospodarstwo rolne.

Brat Stanisław początkowo pracował w milicji, a później przeszedł do Rybmoru i pracował jako rybak. Ożenił się w 1968 roku z Ireną Świderską

Mama zmarła w 1991 roku, a ojciec w 2004.

Rodzina Wawrów

Rodzina Wawrów.