Aleksandra Puchacz

Aleksandra Puchacz urodziła się w 1988 roku i mieszkała w Łebie do 16 roku życia. Następnie przeprowadziła się do Gdyni, gdzie uczęszczała do Liceum Plastycznego. W 2013 roku ukończyła studia projektowania biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi ( wzornictwo, Wydział projektowania ubioru i odzieży).

Projektowaniem oraz tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat. Od pięciu lat posiada w Łebie własny warsztat jubilerski zaopatrzony m.in. w piec jubilerski do wypalania emalii oraz porcelany. Tworzy autorską markę biżuteryjną, której estetyka opiera się na połączeniu designu i sztuki rzeźbiarskiej. Jej każdy projekt ma wyjątkowy charakter ze względu na ręczne wykonanie oraz zastosowanie unikalnych materiałów najwyższej jakości.

Projektantka w swoich realizacjach chętnie sięga po szlachetną porcelanę, którą w stylowy sposób osadza w srebrze i mosiądzu. Wykonywana w oparciu o tradycyjne techniki tworzenia ceramiki masa porcelanowa jest kształtowana, suszona, szlifowana, a następnie wypalana w wysokich temperaturach na tzw. biskwit, co nadaje jej charakterystyczny, matowy wygląd oraz odpowiednią trwałość.

Biżuteria Aleksandry Puchacz to harmonijne połączenie oryginalnego wzornictwa z funkcjonalnością i jakością wykonania.

Jej pracownia oferuje własne, oryginalne wzornictwo, ale realizuje również prace na życzenie Klientów, według ich uwag i wzorów. Wykonuje usługi jubilerskie w zakresie przerobu i naprawy biżuterii ze złota oraz srebra. Dodatkowo zajmuje się oprawą kamieni szlachetnych, obróbką bursztynu, czyszczeniem lub kompleksowym odświeżaniem biżuterii, która straciła swój blask.

Prace Aleksandry Puchacz można zobaczyć na stronie: aleksandrapuchacz.pl, facebooku: facebook.com/aleksandra.puchacz oraz Instagramie: instagram.com/aleksandrapuchaczjewellery