W Łebie mamy wielu utalentowanych, młodych ludzi. Jednym z nich jest Karolina Kotkowska.
Muzyka towarzyszyła jej od małego. Najpierw śpiewała w scholi parafialnej, później w chórze szkolnym FA-LA-RE, chórze dziecięcym Biedronki, chórze Anchelos, zespole Vivo, a na końcu w zespole Little Talks. Uczęszczając na próby Biedronek, zaczęła interesować się zawodem dyrygenta.
Karolina ukończyła w Łebie szkołę podstawową i gimnazjum. To tam, dzięki pomocy wychowawców i nauczycieli mogła rozwijać swoje pasje.
Po ukończeniu gimnazjum rozpoczęła naukę w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Mariana Mokwy w Gdańsku, w klasie artystycznej. W chórze szkolnym Scherzi Musicali szlifowała swoje umiejętności – najpierw jako chórzystka, następnie jako akompaniator. Już wtedy postanowiła, że pójdzie na dyrygenturę chóralną.
Obecnie Karolina jest studentką drugiego roku studiów na Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – kierunek: dyrygentura chóralna. Pomimo młodego wieku, Karolinie udało się zaśpiewać wiele koncertów, m.in. Requiem Mozarta w towarzystwie Capelli Gedanensis i Koncert Noworoczny organizowany przez uczelnię.
Razem z wydziałowym chórem reprezentowała nasz kraj na Jeju International Choir Festival and Symposium w Korei. Było to spełnieniem jej marzeń. W ramach Roku Moniuszkowskiego chór, w którym śpiewa Karolina, nagrał na płytę koncertowe wykonanie „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki. Koncert ten był nominowany do Fryderyków.
Karolina brała udział w wielu warsztatach prowadzonych przez znanych w Polsce i Europie muzyków, m.in. w Nadmorskich Letnich Kursach Muzycznych w Łebie, organizowanych przez bibliotekę miejską.
Marzenia Karoliny zaczęły się spełniać. Od niedawna jest dyrygentem chóru szkolnego
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.
Drugą pasją Karoliny, oprócz muzyki, jest pisanie. „Słowo pisane” towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Była najbardziej aktywną czytelniczką naszej biblioteki. Zamiłowanie Karoliny do pisania częściowo narodziło się właśnie w bibliotece, organizującej spotkania autorskie i warsztaty literackie dla młodzieży, w których Karolina brała udział. Do pisania zachęcała ją również polonistka z gimnazjum – Pani Marzena Kietlińska-Antoniewicz, która wysyłała jej opowiadania na konkursy i dawała dobre rady. Jednak największym autorytetem Karoliny w dążeniu do celu jest jej brat Łukasz – miłośnik literatury i autor książki „Fanaberie”.